loading...
گروه آموزش زبان چهارباغ
Admin بازدید : 22770 سه شنبه 11 مهر 1396 نظرات (1)

 

کد مطلب: M101

 

درس اول از زبان دهم که با عنوان "نجات طبیعت" ارائه شده است شامل یک مکالمه در ابتدای درس و چندین متن در طول درس می باشد که این مطالب در ادامه همراه با معنی ارائه شده است. لازم به ذکر است که فایل پی دی اف این مکالمه ها همراه با معنی نیز در انتهای همین مطلب قرار داده شده است تا در صورت تمایل آن را نیز دانلود کنید و همراه خود داشته باشید.


 

 

زبان دهم;معنی مکالمه: درس اول(صفحه 19)

 

 

Maryam: Excuse me, what is it? Is it a leopard?

Mr. Razavi: No, it is a cheetah.

Maryam: Oh, a cheetah?

Mr. Razavi: Yeah, an Iranian cheetah. It is an endangered animal.

Maryam: I know. I heard around 70 of them are alive. Yes?

Mr. Razavi: Right, but the number will increase.

Maryam: Really?! How?

Mr. Razavi: Well, we have some plans. For example, we are going

to protect their homes, to make movies about their life,

and to teach people how to take more care of them.

 

 

معنی:

مریم: ببخشید، اون چیه؟ آیا یک پلنگ است؟

آقای رضوی: نه، آن یک یوزپلنگ است.

مریم: اوه، یک یوزپلنگ؟

آقای رضوی: بله، یک یوزپلنگ ایرانی. آن یک حیوان در معرض خطر است.

مریم: می دانم. من شنیدم که حدود 70 تا از آن ها زنده هستند، بله؟

آقای رضوی: درسته، اما این تعداد افزایش خواهد یافت.

مریم: واقعا؟! چگونه؟

آقای رضوی: خب، ما یک سری برنامه هایی داریم. به عنوان مثال، ما قصد داریم از خانه های آن ها مراقبت کنیم، فیلم هایی راجع به زندگی آن ها بسازیم، و به مردم آموزش دهیم که چگونه از آن ها مراقبت کنند.

 

 

 

زبان دهم;معنی متن: درس اول(صفحه 22)                                                                                    

 

 

Today, there are some endangered animals on Earth. It means that wecan find only a few of them around us. Some examples are whales,pandas, tigers and Asian elephants.

   Humans destroy the natural homes of the animals in the forests,lakes, and plains. When the number of people on Earth increases, theyneed more places for living. They cut trees and destroy lakes. Theymake homes and roads instead. Then the animals won’t have a placeto live. They will die out.

   The Iranian cheetah is among these animals. This wild animal livesonly in the plains of Iran. Now there are only a few Iranian cheetahsalive. If people take care of them, there is hope for this beautifulanimal to live.

    Recently, families are paying moreattention to nature, students learn about

saving wildlife, and some huntersdon’t go hunting anymore. Hopefully,

the number of cheetahs is going toincrease in the future.

 

 

 

معنی:

امروزه تعدادی از حیوانات در معرض خطر بر روی زمین وجود دارند. این بدان معنی است که ما فقط می توانیم تعداد کمی از آن ها را در اطراف خود مشاهده کنیم. نهنگ ها، پانداها، ببرها، و فیل های آسیایی برخی از مثال ها (در این خصوص) هستند.

مردم خانه های طبیعی حیوانات را در جنگل ها، دریاچه ها، و دشت ها نابود می کنند. زمانی که تعداد مردم بر روی زمین زیاد می شود آنها به مکان های بیش تری برای زندگی نیاز دارند. آن ها درختان را قطع می کنند و دریاچه ها را نابود می نمایند. آن ها در عوض خانه ها و جاده ها را می سازند. سپس حیوانات مکانی را برای زندگی نخواهند داشت. آن ها منقرض خواهند شد.

یوزپلنگ ایرانی در بین این حیوانات قرار دارد.این حیوان وحشی فقط در دشت های ایران زندگی می کند. اکنون فقط تعداد کمی از یوزپلنگ های ایرانی زنده هستند. اگر مردم از آن ها مراقبت کنند، امید وجود دارد که این حیوان زیبا زنده بماند.

اخیرا، خانواده ها توجه بیش تری به طبیعت می کنند، دانش آموزان در رابطه ی با نجات حیات وحش می آموزند و برخی از شکارچیان دیگر شکار نمی روند. امید است که تعداد یوزپلنگ ها در آینده افزایش پیدا کند.

 

 

زبان دهم;متن: درس اول(صفحه 24 ، 26 و 33)  

 

 

Reading(page:24)

   Tomorrow I will travel to Africa. I willgo to a hot and dry country. I will stay ina hotel near a lake. I will travel to manyplaces and visit people and animals. I willlearn many things there. Nowadays, many people are taking care of nature. They pay more attention to ourworld. Hopefully, we won’t lose any plants and animals and we will have enough food in the future. The animals won’t lose their natural homes and they will live longer. In this way, we will have a happy life.

 

Reading(page:26)

      Alfredo is an Italian tourist. He lives in Rome. He likes to travel and see different places of the world. Hetakes photos especially from animals. Next month, heand his wife will travel to Iran. They will go to TooranPlain to see animals. They are hopeful to see Persian zebra,Iraniancheetah, Persian leopard and gazelle. After two weeks,they will visit some beautiful cities in Iran.

 

Reading(page: 33)

      My name is Jim. I am a zookeeper.There are many animals in our zoo. We have big and small animals like birds and giraffes. We have wild and farm animals. I like wild animals. We have two lions and a leopard here. We don’t have any sea animals now, we will have some next year. We are making new buildings for them. I think the visitors are going to love them.

 

 

 

 

زبان دهم;معنی متن: درس اول (صفحه 24 ، 26 و 33)

 

 

معنی:

متن(صفحه: 24)

فردا من به آفریقا سفر خواهم کرد. من به یک کشور گرم و خشک خواهم رفت. من در یک هتل نزدیک یک دریاچه خواهم ماند. من به مکان های زیادی سفر خواهم کرد و مردم و حیوانات را خواهم دید. من چیزهای زیادی در آن جا یاد خواهم گرفت. امروزه خیلی از مردم از طبیعت نگهداری می کنند. آن ها توجه بیش تری را جهانمان می کنند. این امید وجود دارد که ما هیچ گیاه و حیوانی را از دست نخواهیم داد و غذای کافی را در آینده خواهیم داشت. حیوانات خانه های طبیعی خود را از دست نخواهند داد و برای مدت طولانی تری زندگی خواهند کرد.. به این طریق، ما زندگی شادی را خواهیم داشت.

 

متن(صفحه: 26)

آلفردو یک جهانگرد ایتالیایی است. او در رم زندگی می کند. او سفر کردن و دیدن مکان های مختلف جهان را دوست دارد. او اقدام به عکاسی، مخصوصا از حیوانات می کند. ماه آینده، او و همسرش به ایران سفر خواهند کرد. آن ها به دشت توران خواهند رفت تا حیوانات را ببینند. آن ها امیدوارند که گور خر فارسی، یوزپلنگ ایرانی و پلنک و غزال فارسی را مشاهده کنند. بعد از 2 هفته، آن ها برخی از شهرهای زیبا را در ایران دیدن خواهند کرد.

 

متن(صفحه: 33)

اسم من جیم هست. من یک نگهبان باغ وحش هستم. حیوانات زیادی در باغ وحش ما وجود دارد. ما حیوانات بزرگ و کوچکی هم چون پرندگان و زرافه ها را داریم. ما حیوانات وحشی و مزرعه ای را دارا هستیم. من حیوانات وحشی را دوست دارم. ما دو شیر و یک پلنگ در اینجا داریم. ما اکنون دارای هیچ گونه از حیوانات دریایی نیستیم. ما تعدادی از آن ها را در سال آینده در اختیار خواهیم داشت. ما در حال ساخت ساختمان های جدیدی برای آن ها هستیم. من فکر می کنم که بازدیدکنندگان آن ها را دوست خواهند داشت.

 

 

 

فایل پی دی اف(PDF) مکالمه و متون درس اول زبان دهم همراه با معنی را می توانید از قسمت زیر دریافت نمایید:

 

 

دریافت فایل PDF

 

 

 

 


ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط mary در تاریخ 1396/07/21 و 21:33 دقیقه ارسال شده است

عالی بود ماروووووو نجات دادید از معنی کردن مررررررسییییی


کد امنیتی رفرش
درباره ما

در این سایت، برای درس زبان انگلیسی در کلیه ی مقاطع تحصیلی موارد زیر ارائه می گردد:

 

1. دانلود کتاب و کتاب کار

2. کلمات جدید هر درس با معنی

3. معنی متن دروس کتاب

4. آموزش گرامر دروس

5. پاورپوینت دروس

6. حل کتاب کار

7. تقویت مکالمه

8. آزمون های درس به درس

9. آزمون های آنلاین

10. تکلیف در خانه

 

مطالب موجود مختص به همین سایت می باشد و استفاده ی مطالب برای کلیه ی دانش آموزان و معلمان عزیز بلامانع است، البته استفاده از فایل های PDF موجود در سایت در سایت های دیگر جایز نیست و می بایست لینک سایت به آدرس زیر در سایت مذکور قرار بگیرد.

آدرس سایت: www.4baghedu.ir

 

ارتباط با مدیریت سایت: 4baghedu@gmail.com

اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی
تبلیغ B1
مطالب سایت

تبلیغ C3